Go down


Post by Julie on Thu Mar 05, 2009 1:53 pm

Saturday 8th September 2007
Judge: Mr Kevin Holmes (Brindleoak)

Dog CC : Otterwood Amex JW Sh.CM (Ch. KC Confirmation) (Mr & Mrs. M. Hollingsbee)
Res Dog CC : Ch Gameway Kiwi JW (Mrs P. Clark)
Bitch CC :Ch Brumberhill Betwixt Sh.CM + BOB + Terrier Group 1 (Mr. S. McPherson)
Res Bitch CC : Ch Dandyhow Spelling Bee (Mrs. K. M. Irving)
Best Puppy : Badgerbeck Purdi TAF (Miss. L. Jenkins)

Veteran D 3 Abs: 1
1st: Ch Ottaswell Superstition
2nd: Withershins Benjamin

MPD 4 Abs: 0
1st: Glebeheath Johnny The One
2nd: Benattivo Rock Robin
3rd: Kyscafter Emrys
Res: Lutrabeck Limited Edition

PD 6 Abs: 0
1st: Glebeheath Robin The Hood
2nd: Gameway Charles Dickens
3rd: Baillieswells Riechlachan
Res: Ottaswell Rigoletto
VHC: Arizcrow Sergeant At Arms

JD 6 E Abs: 1
1st: Stineval Acerola
2nd: Vandamere's Secret Agent
3rd: Bandicoot April Storm
Res: Ruffenuf Pure Chance
VHC: Miss R Reedbeck Likely Lad

YD 7 Abs: 0
1st: Penlumeg Percival By Badgerbeck JW TAF
2nd: Badgerbeck Festive Spirit At Blewecourt
3rd: Iacheslei Torus JW
Res: Clipstone Tailor
VHC: Michaelmas Red

PGD 11 Abs: 4
1st: Rafferty Fieldfare
2nd: Dandyhow Zat
3rd: Windrushway Chinook
Res: Nookshot Highland Toffee
VHC: Lessien Dinx Boy Oberon

Limit 11 Abs: 2
1st: Otterwood Amex JW Sh.CM
2nd: Dandyhow Figaro at Glebeheath JW Sh.CM
3rd: Justrite Joker at Totemia
Res: Dandyhow Dumb Waiter
VHC: Lutrabeck Likewise

OD 7 Abs: 0
1st: Ch Gameway Kiwi JW
2nd: Ch Clipstone Hard Cash
3rd: Ch Farmway Night Owl JW
Res: Risdene Tapenade
VHC: Risdene Quink

VB 4 Abs: 1
1st: Kelgram Kashmir At Artwork
2nd: Lilahs Girl Rubicon
3rd: Mulysa Miss Muffet

MPB 6 Abs: 1
1st: Valentine Girl
2nd: Minnie The Motor At Blewecourt
3rd: Kyscafter Nimue
Res: Mansergh Ditty
VHC: Emily At Cafrajam

PB 8 Abs: 1
1st: Badgerbeck Purdi TAF
2nd: Ottaswell Carmen
3rd: Bandicoot Candy Twist
Res: Cerbora Tilly Tumbles
VHC: Lighthorne Lottie

Junior 9 Abs: 0
1st: Baywillow Blue Bouquet For Badgerbeck TAF
2nd: Baillieswells Auchtertool
3rd: Orenberg Bria von Totemia
Res: Bandicoot Miss April
VHC: Sextonmagic Betula of Withershins

YB 14 Abs: 1
1st: Miss J Nanrich Lets Go To Vandamere
2nd: Clipstone Miss Wholee
3rd: Iacheslei Montanus JW
Res: Baillieswells Auchtertool
VHC: Penlumeg Pendant

PGB 16 Abs: 4
1st: Otterwood Ilex JW Sh.CM
2nd: Cappuccino Of Withershins
3rd: Benattivo Rockrose
Res: Kersfell Cressida
VHC: Tezaland Rosie Roma

LB 13 Abs: 3
1st: Benattivo Mulberry
2nd: Rubicon Raincloud Sh.CM
3rd: Badgerbeck Fantacy JW TAF
Res: Gameway Clementine
VHC: Tallowbrook First Soprano

OB 10 Abs: 2
1st: Ch Brumberhill Betwixt Sh.CM
2nd: Ch Dandyhow Spelling Bee
3rd: Rubicon Reward
Res: Dandyhow Madam Butterfly
VHC: Port Ch Brumberhill Bumble Bee By Plushcourt

The Pedigree Special Ch. Stakes (Day 2)
The winner was Ch. Kersfell One for the Master JW (Mrs. M. Sneddon)


Number of posts : 56
Location : Northants
Registration date : 2009-03-04

View user profile

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum